תפריט האתר

5 דברים שאת יכולה לעשות כדי ליצור איזון נכון בין עבודה וזמן פנוי

הזמן הפנוי שלך הוא בגדר מותרות שאת לא מרשה לעצמך? מותק את נוסעת בהילוך חמישי בלי בלמים
זמן פנוי הוא הכרחי, אגב גם כדי שהעבודה תתבצע באופן יעיל.
בחני את עצמך – אם את מרגישה שאין לך דקה זמן – זה הזמן לחשוב על איזון נכון

שתרים ידיים מי שהתסריט הבא נשמע לה מוכר: את מגיעה למשרד, ערמת הניירת מחכה לה בגאון על שולחנך לעייפה וכבר יש לך 3 שיחות שלא נענו משלושה לקוחות שונים. העבודה נעשית בלחץ זמן אטומי, כשמשם את מזנקת לאסוף את הילדים מהגנים ובתי הספר ומשתדלת לא לאחר כדי לא לקבל עוד נזיפה מהגננת/ מורה. אחר כך את מארגנת הפעלות אחה"צ משל היית מדריכת קייטנה, מדלגת משם לארוחת הערב ולמקלחות ואה כן, שכחנו שבין כל אלה את עוד עוברת על מיילים מהבוס…

מודל ההעסקה הגמישה

אז אם סימנת וי על רוב הדברים, כנראה שגם את וגם אני מבינות – זמן פנוי הוא בגדר מותרות. יחד עם זאת, ישנה בשורה מעודדת באוויר: מחקרים מראים שיותר מעסיקים בישראל מכירים בחשיבות של ניהול זמן נכון עבור העובד. קוראים לזה מודל של העסקה גמישה או איכות חיים בעבודה. מעסיק שבאמת חשוב לו שעובדיו ייצרו תפוקה יעילה, לא מודד אותם רק בשעון. הוא רואה את האדם שלפניו. מעסיק כזה יאפשר לו להגיע קצת יותר מאוחר לעבודה או לחילופין לצאת קצת יותר מוקדם כדי לא להילחץ באיסוף הילדים, יפזר את חלוקת המטלות כך שחלק מהן יוכלו להתבצע מהבית ויקפיד לא לשלוח מיילים בשבתות וחגים.

5 דברים שאת יכולה לעשות כדי ליצור איזון נכון בין עבודה וזמן פנוי

5 טיפים בשבילך

לא פעם אני שואלת את עצמי, מה אני יכולה לעשות כדי לייצר לעצמי איזון נכון בין עבודה לזמן פנוי? לאפשר לעצמי איכות חיים טובה יותר? אז הכנתי לנו, הנשים העסוקות, כמה דברים שבהחלט ניתן לעשות בדרך לשם:

  • ניהול זמן: זוכרת איך אהבנו את יומני בית הספר המקושטים כשהיינו קטנות? יופי, אז עכשיו יש להם תפקיד פרקטי והוא לרשום לעצמך כל יום את כל המטלות שעומדות בפנייך לאותו היום. קודם כל, זה יעשה לך סדר בראש. זה גם לגמרי קל בעידן הסמארטפונים.
  • בזמן העבודה – ואת זה תרשמי לך ביומן בורוד זוהר מצדי – כל שעה עגולה את קמה מהכיסא ויוצאת לשאוף אוויר צח. החמצן פשוט יאפשר לך להירגע ולתכנן מהלכים מחדש.
  • צ'פרי את עצמך על פרויקטים גדולים שהצלחת להשלים בעבודה, בין אם בקפה ועוגה או סתם בבגד חדש; זה ייתן לך מוטיבציה להמשיך לעבוד עם חיוך על הפנים.
  • ביומן שלך, הקפידי לפחות פעמיים באמצע השבוע לשלב פעילות שהיא לעצמך בלבד. זה יכול להיות ביקור אצל הקוסמטיקאית, או כושר, או שעת מדיטציה על חוף הים. קחי בחשבון שזמן שעושה לך טוב הוא לא זמן מבוזבז ולכן הקפידי לפנות לך זמן "לנקות את הראש". כדי להימנע מעצבים מיותרים, סעי בזמן נטול פקקים, ותבחרי מקום בו יש גם מבחר חנויות וגם חניה נוחה או אמצעי תחבורה נוחים להגעה, אגב קניונים הם אידיאליים בדיוק לזה. ואז קחי לך את הזמן לשוטט בחנויות וגם לשתות קפה, לבד או עם חברה אבל נצלי את הזמן לעצמך.
  • למי מאתנו שלא התברכה במקום עבודה שמאפשר גמישות כחלק ממודל כולל, תמיד אפשר ליזום שיחה עם הבוס ולנסות לבקש ממנו להתחשב באופן פרטני. למשל, לאפשר לצאת פעם או פעמיים בשבוע קצת יותר מוקדם.

אז אין ספק שהמושג איכות חיים הוא דבר חשוב עבורנו. טוב לדעת, שכדי לדאוג שזה אכן יקרה, לא רק שמקום העבודה יכול לדאוג לזה, את בהחלט יכולה לקחת את המושכות לידיים שלך!

לקריאת עוד פוסטים במגזין >>

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
נועה מלמד

קוראים לי נועה מלמד ואני אוהבת לקרוא והמון, כרגע אני סטודנטית לתקשורת וחולמת יום אחד להיות עיתונאית. ביום יום אני מחוברת באינפוזיה ל mako, saloona , instagram ו pinterest ובלילות אני אוהבת לצאת אבל בעיקר לצפות בטלוויזיה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *