תפריט האתר

רשימת-ציוד לבית הספר, מה נחוץ ומה פחות?

החופש הגדול מגיע לקיצו ואיתו הולכת וקרבה שנת-הלימודים החדשה. אל מול השפע האדיר של מוצרים שונים הפוקד את חנויות ארצנו, מוצאים עצמם הורים רבים אבודים למדי. איך תדעו מה חשוב ומה פחות? איזה מוצר הוא מוצר-חובה ועל איזה אפשר לוותר? הסירו דאגה מלבכם, הכתבה הבאה תעשה לכם סדר ברשימות ובכיס.

אם אתם הורים לילדים בבית-הספר הסצנה הבאה ודאי מוכרת לכם מאוגוסט הקודם.

המיקום: חנויות-חזרה ללימודים. השעה: שעת-ערב או בוקר, לא באמת משנה. השחקנים: אתם והילדים. העלילה: אתם נכנסים עם הילדים לחנות, סביבכם ערימות של מוצרים- מחברות, עפרונות, עטים, קלמרים ומה לא. הלו-קיטי, בובספוג, אימוג'י, אלזה, הם חלק מהפנים המוכרות שיציצו בעיניכם המבוהלות מכל עבר. כל ילד או ילדה מעמיסים בתורם מוצרים רבים עם המיתוג המועדף עליהם, ואתם מוצאים את עצמכם נאבקים בערבוביה הנוצרת בין התחנונים, הרשימות וההיגיון הבריא. מה עושים? ממשיכים לקרוא.

מוצרי חובה לרכישה                                                                                            

קניות איכותיות לבית הספר צריכות להכיל מוצרים בסיסיים שהם חובה ובלעדיהם הילדים לא יוכלו להתחיל את שנת-הלימודים. כמובן שיש להפריד בין הגילאים השונים, היות ולכיתות-היסוד דרישות שונות מאלו של כיתות-החטיבה או התיכון.

אלו פרטי-החובה הבסיסיים המשותפים לכל תלמיד או תלמידה לפני תחילת-הלימודים:

 1. ילקוט איכותי.
 2. מימיה.
 3. קלמר.
 4. כלי-כתיבה: עפרונות, עיפרון מכני עם מילוי ועטים (לבוגרים יותר).
 5. מחק.
 6. דבק-סטיק.
 7. מחדד.
 8. סרגל.
 9. מספריים.
 10. קלסרי-טלוויזיה לעבודות.
 11. ניילוניות

מבחינת מחברות, או דפדפות, נפריד את הקנייה לגילאים השונים.

shutterstock_106233752-S

כיתות-יסוד: בכיתות-היסוד, לעומת החטיבה והתיכון, ישנו שימוש רק במחברות. מומלץ לרכוש לפחות שתי חבילות מחברות מכל סוג- משובץ ו10 שורות, 14 שורות או שורה. בכיתה א' ישנה גם דרישה למחברות חכמות, מהן אין צורך לרכוש כמויות גדולות, היות והשימוש בהן יהיה רק בכיתה א'.

עם המחברות רכשו גם עטיפות צבעוניות, שישמרו על המחברות ויעזרו להבדיל בין המקצועות השונים על בסיס צבע. מומלץ לרכוש מדבקות-שם, כדי שבמידה ופריט מסוים הולך לאיבוד, ילדיכם יוכלו לקבלו בחזרה במהרה.

לילדים הגדולים יותר, בכיתות ה' ו-ו', תוכלו לרכוש כבר מרקרים, עטים, חבילה אחת של דפדפות-שורה וקלסר או שניים.

כיתות-חטיבה ותיכון: עם המעבר מבית-הספר היסודי לחטיבה, נעשית גמילה איטית ממחברות, שהשימוש בהן ידעך מאוד עד כיתה י"ב. מוצרי-החובה הנוספים בכיתות-החטיבה והתיכון יהיו עטים שחורים וכחולים, טיפקס, מרקרים, מחברות-שורה גדולות, 4-5 קלסרים איכותיים, חוצצים, 2 חבילות דפדפות-שורה ו-2 חבילות-דפדפות משובצות, כאשר הכמות יכולה להשתנות בהתאם לגודל-הכתב של ילדיכם.

פלוסים                                                                                                             

לאחר שכיסיתם את מוצרי-הבסיס, תוכלו להחליט האם ועד כמה אתם מעוניינים להרחיב את הקנייה. יש מספר פריטים שאינם מוגדרים בגדר חובה, אך יכולים לעזור מאוד. בכיתות-היסוד, אוגדנית איכותית תוכל לשמור את המחברות מסודרות ומאוגדות במקום אחד. בכיתות בהן הולך ורווח השימוש בקלסרים, כדאי לרכוש מדבקות המגינות על חורי-הדפדפת מקריעה, זאת בכדי לשמור על סדר ועל שלמות-החומר. עטים צבעוניים יכולים להקל על הדגשה בסיכומים ועל הנעמתם לעין. פלוסים נוספים יכולים להגיע מגזרת המותגים השונים. מוצרי-חזרה ללימודים אשר מתעטרים במיטב הפנים המוכרות מן הטלוויזיה והסרטים, יעלו יותר מכאלו שלא. תוכלו להציע לילדיכם להכין יחדיו סט ייחודי של מחברות ועטיפות, שיהיה מיוחד ולעיתים אף יפה יותר מכזה ממותג. פעילות שכזו גם יכולים להנעים את ימי-החופש האחרונים ולחסוך לכם כמה עשרות-שקלים.

כמויות                                                                                                         

הסוד לקנייה חסכונית ואיכותית טמון בכמויות. לעיתים נדמה לנו כי יש צורך בכמה שיותר מחברות, דפדפות ועטים, כדי שהילדים, לא עלינו, יגיעו למצב בו הם רוצים לכתוב ואין להם על מה או איך. במקרה שכזה אנו מוצאים עצמנו עם כמות-מוצרים שלא תבייש את אחרון סניפי-הציוד המשרדי. אם ילדיכם כבר צלחו את כיתות א'-ג' בשלום, תוכלו לראות באיזו כמות של מחברות ועפרונות הם השתמשו בפועל וכך לכוון את הקנייה סביב כמות זו. הדבר אף פשוט יותר בכיתות-החטיבה והתיכון, שכן בשלב זה סגנון-הכתיבה של ילדיכם כבר התגבש פחות או יותר, לרבות גודל-הכתב וכמות-הכתיבה, והכמויות של המחברות וכלי-הכתיבה יהיו אף מדויקות יותר.

היכן לרכוש?                                                                                                                

את הקנייה מומלץ לערוך במקום המתהדר במוצרים איכותיים, כדי למנוע בעיות בהמשך. ילקוט איכותי למשל, יוכל ללוות את ילדיכם במשך כמה כיתות, לעומת כזה שיתקלקל עם השימוש הראשון. חנות קרביץ קניון חיפה, הממוקמת בקומה-הראשונה בסינמול, מציעה את מיטב מוצרי-החזרה ללימודים במחירים נוחים לכל כיס. 

לכתבות מגזין נוספות

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
נועה מלמד

קוראים לי נועה מלמד ואני אוהבת לקרוא והמון, כרגע אני סטודנטית לתקשורת וחולמת יום אחד להיות עיתונאית. ביום יום אני מחוברת באינפוזיה ל mako, saloona , instagram ו pinterest ובלילות אני אוהבת לצאת אבל בעיקר לצפות בטלוויזיה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *