תפריט האתר

למה סושי הפך להיות אוכל יוקרתי כל כך?

על פניו זה נראה פשוט מאד להכנה ולעיתים קרובות לא ממש ברור למה המחיר גבוה ולמה יש כל כך הרבה כבוד למאכל שכמעט כולנו כבר מכירים – הסושי. מאז הגיעו לחיים שלנו ולתפריטים שלנו – יש יראת כבוד כלפי המאכל הזה, לא אוכלים אותו על בסיס קבוע או שגרתי ויתר על כן – שומרים את הסושי לאירועים מיוחדים, להזדמנויות שלא מגיעות בתדירות גבוהה וגם להפך – כשתשמעו על חברים שהולכים לאכול במסעדת סושי, מיד תשאלו מה האירוע המיוחד או העיתוי שאותו הם מציינים בדרך מיוחדת ואפילו מפוארת.

התשובה טמונה בשורשים של הסושי, אי שם ביפן הרחוקה. על מנת לעבוד בתור שף במסעדת סושי יוקרתית, מוכרת ומובילה, צריך ללמוד לא מעט שנים ולהגיע לרמת התמקצעות גבוהה מאד. ביפן יש חשיבות גבוהה מאד ללימודים מסודרים בכל תחום ובעיקר בתחום האוכל והמסעדנות. על מנת לזכות בכבוד של הכנת סושי והגשתו לסועדים צריך ללמוד, להתאמן ולתרגל את הטכניקות וכמובן לדעת את התיאוריה שקשורה בהיסטוריה של המנות ובתרבות האוכל של יפן. כשיצאה בשורת הסושי מגבולותיה של יפן והגיעה למדינות אחרות – רכשו כלפיה כבוד רב כל הסועדים ואלה שנתקלו במנות השונות. כך המצב גם כיום.

מנת סושי בפרנג'ליקו חיפה בסינמול

סוגים שונים של מנות סושי

השם סושי אמנם קשור לאחת המנות הספציפיות המכילות כדור אורז ודג נא, אך משמשת גם בתוך מילה כללית לתיאור כל האפשרויות הקיימות. להלן סקירה של המנות הנכללות כיום בקבוצה הכללית של הסושי, מהן אפשר לבחור ובמקרים רבים – גם לבחור באופן אישי את המרכיבים:

מאקי – רול צר וארוך שמכיל בדרך כלל מרכיב אחד בלבד בתוך האורז והאצה – דג או ירק.

ניגירי – גוש אורז הדומה בצורתי לאצבע עבה ועליו מונחת פיסת דג נא, ירק או חביתה יפנית. את סוג הדג אפשר לבחור מתוך האפשרויות בתפריט ולעיתים יהיו קשורים שני המרכיבים על ידי גורם מקשר כמו רצועת אצה דקה.

סשימי – פיסות דקות של דג נא מובחר המוגשות כמות שהן. חובבי הדגים אוהבים מאד את המנה הזאת ויודעים להעריך את איכות הדג ורמת הדיוק הגבוהה של החיתוך שלו.

פוטומאקי – גליל ארוך הדומה למאקי אך רחב ממנו ומכיל יותר מרכיבים, בדרך כלל יותר מסוג אחד של דג ויותר מירק אחד.

בתפריטים של מסעדות הסושי בישראל כמו ברשת פרנג'ליקו בחיפה, אפשר להתרשם ממנות שאומצו והותאמו לחך הישראלי והן אכן מבוקשות ונפוצות מאד:

פוטומאקי אינסיידאאוט (Inside out) – מדובר בגליל שהוחלפו בו המקומות של האורז והאצה. החידוש הוא בעיקר בגיוון והשינוי בצעים ובהגשה, שכן אין הבדל גדול בין סוג זה לבין הפוטומאקי עם האצה מבחוץ.

סושי סנדוויץ' – כשמו כן הוא, אין מדובר בגליל אלא בכריך העשוי משתי שכבות חיצוניות של אורז ובמרכז – התוספות המבוקשות.

תהליך הכנת סושי

מה אפשר להזמין במסעדות סושי?

כשרוצים ליהנות מארוחת סושי מגיעים למסעדה בסגנון יפני או אסייתי. נדירות המסעדות (בישראל, בכל אופן) המציעות אך ורק תפריט של מנות סושי ולכן בדרך כלל אפשר ליהנות משלל מנות נוספות מאותו הכיוון הגאוגרפי. אפשר כיום להזמין משלוח הביתה של סושי טעים וברמה גבוהה, יש מסעדות שאפשר ליהנות בהן ממנות סושי לצד תפריט נוסף של נודלס, פירות ים או מנות אסייתיות אחרות וישנן מסעדות גורמה ברמה גבוהה מאד המתמחות בסושי ומציעות מנות ייחודיות ומעניינות.

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
נועה מלמד

קוראים לי נועה מלמד ואני אוהבת לקרוא והמון, כרגע אני סטודנטית לתקשורת וחולמת יום אחד להיות עיתונאית. ביום יום אני מחוברת באינפוזיה ל mako, saloona , instagram ו pinterest ובלילות אני אוהבת לצאת אבל בעיקר לצפות בטלוויזיה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *