תפריט האתר

כיצד נוכל לעצב את הבית בעצמנו?

בשנים האחרונות מושם דגש חזק על הנושא של התאמה סביבת המגורים בתוך חללי הבית למי שמתגורר בו. ישנה הבנה שמחלחלת וקשורה בכך שאין בית אחד דומה לאחר ולכל אדם יש את הדרישות העיצוביות שלו וכמובן את הטעם האישי שלו. כל משפחה רוצה לשוות לבית שלה מראה אחר וסגנון שונה ומכאן שצריך לדעת אילו אלמנטים לבחור על מנת להגיע לתוצאה הרצויה של בית מעוצב, שנעים לשהות בו והוא אפילו משדר את המסר שאותו רצו להעביר אלא שמתגוררים בו. אז איך באמת עושים את זה?

מעצבים את הבית לבד!

למזלם של אלה שרוצים לעשות שינוי או לעצב מחדש את הבית שלהם – יש להם הרבה אפשרויות כאלה. הם יכולים להגיע לחנויות שמוכרים בהן חפצי נוי או פריטים פונקציונליים לשימוש בבית וכך לעצב את הבית בעצמם. חנות Golf & Co למשל מתמחה בשיווק של חפצי בית לכל החדרים, בטווח רחב של מחירים וכל אחד יכול למצוא בחנות בדיוק את מה שיתאים למטבח, לחדר השינה או אפילו לחדר האמבטיה שלו.

כאשר מחליטים לעצב את הבית לבד חשוב לשים לב לכמה נושאים כמו צבע הקירות, חלוקה נכונה של החלל כשממקמים את הרהיטים וכמובן בחירה נכונה של גופי תאורה. לדרגה האור הטבעי שנכנס פנימה אל תוך הדירה ולאור המלאכותי שייצרו המנורות ואמצעי התאורה שייבחרו יש תפקיד חשוב במראה הכולל של כל הרהיטים והחפצים בבית ולכן חשוב לדעת שצריך להקדיש תשומת לב גם לנושא הזה.

מה כדאי לקנות לבית?

כשמעצבים את הבית לבד צריך לחשוב על נוחות, על פרקטיות ועל שימוש חכם בחלל והמקום שיש. כדאי למדוד את מידות החדרים, את הגובה של התקרה וכך לבחור רהיטים או חפצים שונים. חשוב לשים לב לכיוון שאליו פונים החדרים על מנת להתחשב במיקום הטלוויזיה, למשל (לא מול החלון שהאור ממנו עלול להשתקף ולהפריע לצפייה), וכך אט אט לקבל כל החלטה בנפרד בנוגע למיקום רהיטים, חפצים, בחירה של גופי תאורה וכל מה שאמור להיות בכל חדר. חשוב לאפשר לכל אחד מבני המשפחה להביע את עצמו דרך עיצוב החדר שלו או לפחות להתחשב בדעתו כשמקבלים החלטות שקשורות בחללים המשותפים בבית.

עיצוב המטבח

בחנויות ללין תוכלו לבחור מבשמי אוויר שיעניקו לבית תחושה נעימה, ריחנית ורגועה שכל מי שיגיע לבקר ירגיש אותה. בנוסף תמצאו שם אביזרים לחדרי האמבטיה והשירותים. בדארלן תוכלו להלביש את הבית – מגבות, מצעים מכל הסוגים והגדלים, פריטי נוי וכמובן אביזרים לשימוש בכל החדרים. חשוב לדעת שכל פריט שתבחרו, קטן כגדול – יכול לעשות הבדל מהותי במראה הכולל, במידה ותבחנו את המראה איתו או בלעדיו. יחד עם זאת – חשוב שלא להעמיס יתר על המידה ולשים לב לפרטים הקטנים, כלומר מתי זה מספיק ואין צורך יותר בשום פריט נוסף.

על צבעוניות, סגנונות עיצוב וטעם אישי

כשאנשים מחליטים לעצב את הבית בעצמם הם עושים את זה על מנת להכניס את הטעם האישי שלהם, לבחור את מה שהם אוהבים ולוודא שהבית ייראה בדיוק כמו שהבית שלהם צריך להיראות. אין ספק שמדובר במשימה לא פשוטה אבל ברגע שמתגייסים לתהליך – אפשר להפיק ממנו המון. בכל חנות שתגיעו אליה תוכלו לקבל השראה ורעיונות ממגזינים או תמונות שנמצאים שם בדיוק לשם מטרה זו – מתן רעיונות וקבלת ההשראה שתעזור לכם לבחור את הכיוון שלכם. אתם צריכים לזכור שאין שום הכרח להתקבע לסגנון עיצובי כזה או אחר, שכן בבית שלכם – אתם יכולים להחליט על כל כיוון עיצובי שבו תחשקו.

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
מאת:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *