תפריט האתר

איך ליצור סטורי בפייסבוק ובאינסטגרם?

בין אם אתם בעלי עסקים, בין אם אנשי ציבור, בין אם בלוגרים ובין אם אנשים פרטיים בוודאי שמעתם לאחרונה על האפשרות ליצור סטורי'ז (Stories) בפייסבוק ובאינסטגרם. כיום מדובר במילה האחרונה ברשתות החברתיות ואנו כאן כדי לעזור לכם לגרום לסטורי שלכם לעלות לאוויר.

סטורי הוא פיצ'ר של אינסטגרם היוצר עניין רב בקרב המשתמשים. הוא מאפשר לפרסם קטע ווידאו תמונה או פוסט זמניים שלא יופיעו בפיד וייעלמו תוך זמן קצוב (24 שעות). הגישה אל הסטורי מתבצעת דרך חלקו העליון של המסך, שם גם יש גישה לסטורי'ז של משתמשים אחרים. בסטורי ניתן לפרסם סרטונים ותמונות ופשוט לקשט אותם באמצעות פילטרים, טקסטים, סאונד, מדבקות ועוד. כמו כן אפשר גם לתייג חברים, להוסיף האשטגים, מיקום ולהשתמש בכל מיני פיצ'רים מדליקים. מלבד האפשרות להגיב, לסטורי יש יתרון נוסף והוא היכולת לראות מי צפה בו. בעולם הווירטואלי חייבים להודות שזהו תוסף די נחמד ושימושי.

השלב הראשון – להבין מה הסיפור

הסטורי נותן הצצה חטופה אל מאחורי הקלעים של החיים האמיתיים. סדר העלאתם של הסיפורים השונים הוא כרונולוגי, כלומר הסיפורים יופיעו בהתאם למועד שבו עלו, כאשר הסיפור שלכם תמיד יופיע ראשון ובמידה ולא פרסמתם סיפור תופיע תמונת הפרופיל שלכם. לחיצה על סיפור תפתח את מכלול הסיפורים של האנשים שאנו עוקבים אחריהם ברצף, כאשר כל סיפור יכול להופיע לנו כתמונה או כסרטון הנמשך כ- 15 שניות לכל היותר.

מהו הסטורי שלכם?

כדי ליצור סטורי עליכם ללחוץ על אייקון בצורת בית שמופיע בחלקה התחתון של האפליקציה. לאחר הלחיצה יופיע אייקון של מצלמה ולחיצה עליו תאפשר לכם לצלם את הסיפור שלכם. לאחר לחיצה על המצלמה יופיע מסך אשר בחלקו התחתון המרכזי מופיע עיגול. אם ברצונכם לצלם תמונה עליכם ללחוץ על העיגול ולעזוב ואם ברצונכם לצלם סרטון עליכם ללחוץ לחיצה ארוכה. קחו בחשבון שכל סרטון אורך מקסימום 15 שניות. אם אינכם עוקבים אחרי הזמנים, לאחר 15 שניות יופיע סביב העיגול של הצילום קו סגול.

עכשיו מתחיל החלק האומנותי

לאחר שצילמתם את הסרטון יפתחו בפניכם אפשרויות עיצוב שונות ומגוונות. אפשרויות אלו באות לידי ביטוי באייקונים אשר בעזרתם תוכלו לחוות פרץ של יצירתיות ולקשט את הסטורי שלכם.

  • Aa הוספת טקסט בעברית או באנגלית
  • עיגולי צבע – מאפשרים לבחור צבע לטקסט, לחיצה ארוכה על אחד מהצבעים תוביל לגוונים נוספים.

כמו כן ישנם אייקונים המאפשרים ליישר את הטקסט לאיזה כיוון שרוצים, לשנות את הגופן להקיף את הטקסט בצבע ועוד. כאשר מסיימים לעצב את הטקסט יש ללחוץ על המילה DONE והטקסט ימוקם על הווידאו או התמונה. בנקודה זו אפשר להזיז אותו מצד לצד, הגדיל ולהקטין והכל עם מגע כף יד.

הגיע הזמן להפוך לעיפרון הכי מחודד בקלמר

אייקון העיפרון מציע לכם אפשרויות עיצוביות נוספות כמו למשל ציור על ידי מכחול, הדגשה עם מרקר, שרטוט קו ניאון מודגש, מחק המאפשר לכם למחוק ועיגול בקוטר משתנה עמו תוכלו לצייר על המסך.

אפשרויות עיצוב נוספות יופיעו בעת לחיצה על אייקון בצורת ריבוע עם פה ועיניים, ביניהן:

  • מיקום – היכן צולם הסיפור
  • מעלות – קר או חם לכם? תוכלו לציין זאת
  • שעה – באיזה שעה צולם ונערך הסטורי
  • #האשטאג – איזה שתרצו על מנת להגדיל את החשיפה
  • אזכור – של משתמשים נוספים או גלריה באינסטגרם או בפייסבוק אשר ישלח כהתראה בהודעה פרטית
  • סקר – דרך ליצירת אינטראקציה עם המשתמשים
  • אייקונים – שפע של אייקונים מגניבים שאפשר להוסיף

עיצבתם והתחרטתם? לחצו על האייקון שאינכם רוצים לעשות בו שימוש ותמשיכו לגרור אותו כל הדרך אל הפח.

הישורת האחרונה – להעלות את הסיפור

כדי להעלות את הסיפור צריך להשתמש באייקונים שנמצאים בתחתית המסך והם חץ כלפי מטה, עיגול עם סימן פלוס בתוכו והאחרון אייקון עם המילים SEND TO (שלח אל). האייקון הראשון מאפשר לכם לשמור את הסיפור בגלריה, האייקון השני מאפשר להעלות את הסטורי בו במקום והאייקון השלישי מאפשר לכם לשלוח את הסטורי שלכם לאדם מסוים בהודעה פרטית.

זהו כל הסיפור על רגל אחת. עכשיו כל שנותר לכם הוא לצלם תמונה או ווידאו ולהתחיל ליצור את הסטורי שלכם. שיהיה בהצלחה!

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
נועה מלמד

קוראים לי נועה מלמד ואני אוהבת לקרוא והמון, כרגע אני סטודנטית לתקשורת וחולמת יום אחד להיות עיתונאית. ביום יום אני מחוברת באינפוזיה ל mako, saloona , instagram ו pinterest ובלילות אני אוהבת לצאת אבל בעיקר לצפות בטלוויזיה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *